Hoppa till sidans innehåll

Hallcupen 2019


Hallcup 4. 2019-04-13

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
1 42 Åke Rydén GBB
Thomas Callderyd TRX
10 52
2 12 Bo Feiff LÄN
Dennis Månsson LÄN
10 28
3 19 Kenneth Johansson VAR
Birgitta Olausson VAR
10 27
4 34 Bo Haraldsson HÄL
Kerstin Johansson HÄL
10 21
5 37 Ola Stenbrink FFP
Jan-Anders Westman FFP
9 21
6 29 Jan-Åke Petersson KUN
Britta Hartman KUN
9 18
7 21 Ann-Britt Carlsson VAR
Leif Carlsson VAR
8 25
8 39 Inger Löfgren KÄR
Ove Löfgren KÄR
8 23
9 6 Ingvar Janson LID
Tove Poulsen LID
8 21
10 2 Britt Brorsson VAR
Hans-Åke Svensson VAR
8 14
11 23 Lena Hjalmarsson VAR
Walter Mörk VAR
8 10
12 35 Björn Lindell FFP
Jan Nilsson FFP
8 9
13 31 Alf Persson LID
Gudrun Persson LID
8 4
14 7 Sonny Andersson VPC
Rolf Lindvall VPC
7 13
15 40 Sonja Johansson ZEF
Åke Ottosson KUN
7 6

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
16 5 Björn Fränding VPC
Ylva Wendert VPC
6 10
17 15 Leif Olin VPC
Lena Olin VPC
6 9
18 27 Hans Svensson KUN
Bengt Lantz KUN
6 7
19 38 Birgit Johansson LER
Leif Johansson LER
6 4
20 36 Bertil Ryberg ÅRE
Laila Eriksson ÅRE
6 2
21 10 Håkan Harritz USK
Tony Tuijn USK
6 1
22 4 Jan Viberg KUN
Peter Meuller KUN
6 -2
23 3 Lisbeth Olsson VPC
Lena Paulin VPC
6 -4
24 41 Uno Karlberg ÅSK
Leif Larsson ÅSK
6 -8
25 25 Ingrid Larsson KUN
Lars-Olof Karlsson KUN
6 -11
26 14 Sven Erik Ekenberg KÅL
Ralf Johansson KÅL
6 -16
27 11 Ingvar Johansson VPC
Matti Kapiainen VPC
5 -2
28 28 Britt-Marie Andersson ZEF
Maj-Britt Nilsson ZEF
5 -6
29 20 Monica Bengtsson LID
Inga Wingfors LID
5 -14
30 17 Christina Eng VAR
Sally Martinsson VAR
5 -19

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
31 8 Birgitta Andersson ZEF
Britt-Mari Ericsson ZEF
5 -20
32 32 Tommy Fogelström LÄN
Britt Färdig Lindahl LÄN
4 0
33 16 Lennart Claesson HÄL
Ingela Hermansson HÄL
4 -5
34 30 Bengt Orsmalm USK
Hans Olof Viberg USK
4 -16
35 13 Lisbeth Welin VPC
Ulf Welin VPC
4 -23
36 9 Jan Lindvall VPC
Britt Sjöstedt VPC
4 -27
37 26 Agnetha Sjödahl LID
Arne Sjödahl LID
3 -13
38 1 Tommy Hylén VPC
Dan Johansson VPC
3 -21
39 22 Anita Karlsson ZEF
Ing-Britt Sternhufvud ZEF
3 -38
40 24 Ann-Christin Buchmeier USK
Fred Olsson USK
2 -20
41 33 Kent Johnsson KÅL
Ingemar Norder KÅL
2 -29
42 18 Solveig Romlin KUN
Ingemar Ormarker KUN
0 -31



2019-03-23 Hallcupen 3 (KUN)

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
1 2 Kenneth Johansson VAR
Birgitta Olausson VAR
12 37
2 43 Miro Fraj USK
Fred Olsson USK
10 30
3 18 Lena Hjalmarsson VAR
Walter Mörk VAR
10 25
4 23 Britt Brorsson VAR
Hans-Åke Svensson VAR
10 25
5 14 Ola Stenbrink FFP
Bengt Horn FFP
10 11
6 25 Hans Svensson KUN
Jan-Åke Petersson KUN
8 26
7 38 Inger Löfgren KÄR
Ove Löfgren KÄR
8 20
8 42 Roger Abrahamsson SLO
Johan Ericson SLO
8 18
9 31 Åke Börjesson HÄL
Bo Haraldsson HÄL
8 15
10 28 Britt-Marie Andersson ZEF
Maj-Britt Nilsson ZEF
8 11
11 34 Terho Kosonen ONS
Stig Bengtsson ONS
8 11
12 19 Ann-Britt Carlsson VAR
Leif Carlsson VAR
8 8
13 4 Leif Johansson KUN
Conny Molin KUN
8 1
14 7 Lisbeth Welin VPC
Ulf Welin VPC
8 -6
15 33 Rune Blomberg ÅRE
Bertil Ryberg ÅRE
7 17

  

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
16 3 Leif Olin VPC
Lena Olin VPC
7 13
17 6 Uno Karlberg ÅSK
Leif Larsson ÅSK
6 13
18 36 Tommy Fogelström LÄN
Britt Färdig Lindahl LÄN
6 3
19 35 Joachim Schedewie ONS
Jan Polheimer KUN
6 3
20 40 Marianne Aspeflo STE
Bengt Nilsson ÅSK
6 1
21 16 Christina Eng VAR
Lars Magnusson LÄJ
6 0
22 13 Ingvar Johansson VPC
Matti Kapiainen VPC
6 -3
23 39 Bernardo Espejo VÄX
Margareta Lundqvist VÄX
6 -4
24 30 Eva Andersson LID
Tove Poulsen LID
6 -5
25 24 Birgitta Andersson ZEF
Britt-Mari Ericsson ZEF
6 -8
26 22 Bengt Karlsson ÅSK
Lars Svensson ÅSK
6 -8
27 11 Jan Lindvall VPC
Britt Sjöstedt VPC
6 -12
28 21 Jan-Olof Olsson VAR
Ulla Olsson VAR
5 -2
29 17 Sonny Andersson VPC
Rolf Lindvall VPC
5 -13
30 5 Björn Fränding VPC
Ylva Wendert VPC
5 -13

   

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
31 27 Ulla Ottosson KUN
Britta Hartman KUN
4 0
32 20 Ingela Olsson KUN
Olof Häggström KUN
4 -5
33 15 Benny Larsson VPC
Ulla Larsson VPC
4 -5
34 32 Jan Nilsson FFP
Jan-Anders Westman FFP
4 -10
35 12 Anne Börjesson HÄL
Ingela Hermansson HÄL
4 -11
36 29 Lars-Olof Karlsson KUN
Anita Börjesson KUN
4 -17
37 37 Sven Erik Ekenberg KÅL
Ralf Johansson KÅL
4 -19
38 10 Alf Persson LID
Gudrun Persson LID
4 -30
39 26 Harry Lundström ÅSK
Marie-Loise Lundstöm ÅSK
3 -13
40 41 Berit Larsson STE
Kent Olausson STE
3 -15
41 9 Reijo Hallikainen VPC
Kenneth Lindvall VPC
2 -2
42 8 Anita Karlsson ZEF
Ing-Britt Sternhufvud ZEF
2 -35
43 1 Viviann Lindgren VPC
Lisbeth Olsson VPC
1 -22




Hallcupen 2. 20190223

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
1 29 Åke Börjesson HÄL
Bo Haraldsson HÄL
11 30
2 37 Åke Rydén GBB
Thomas Callderyd TRX
10 41
3 9 Kenneth Johansson VAR
Birgitta Olausson VAR
10 16
4 14 Ola Stenbrink FFP
Björn Lindell FFP
10 13
5 15 Björn Fränding VPC
Ylva Wendert VPC
10 13
6 13 Lena Hjalmarsson VAR
Walter Mörk VAR
9 12
7 40 Rune Blomberg ÅRE
Bertil Ryberg ÅRE
8 30
8 3 Douglas Adolfsson VAR
Lennart Johansson VAR
8 24
9 1 Britt Brorsson VAR
Hans-Åke Svensson VAR
8 19
10 8 Terho Kosonen ONS
Åke Bengtsson ONS
8 15
11 35 Inger Löfgren KÄR
Ove Löfgren KÄR
8 8
12 26 Eddie Segerström ONS
Gunnar Wåhlberg ONS
8 6
13 12 Arne Sjödahl LID
Agnetha Sjödahl LID
8 5
14 32 Marianne Collstedt GRE
Sten Collstedt GRE
8 1
15 33 Anita Persson VED
Uno Karlberg ÅSK
7 25

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
16 11 Ann-Britt Carlsson VAR
Leif Carlsson VAR
6 17
17 43 Miro Fraj USK
Fred Olsson USK
6 10
18 21 Sonny Andersson VPC
Rolf Lindvall VPC
6 8
19 36 Harry Lundström ÅSK
Marie-Loise Lundstöm ÅSK
6 2
20 7 Jan-Olof Olsson VAR
Ulla Olsson VAR
6 2
21 27 Lars-Olof Karlsson KUN
Olof Häggström KUN
6 0
22 34 Berit Larsson STE
Kent Olausson STE
6 -3
23 4 Ulla Ottosson KUN
Gert Stadenius KUN
6 -3
24 42 Christer Halling KÅL
Kent Johnsson KÅL
6 -4
25 24 Ingela Hermansson HÄL
Lennart Claesson HÄL
6 -4
26 31 Joachim Schedewie ONS
Jan Polheimer KUN
6 -7
27 16 Lars Karp KUN
Izel Jansson KUN
6 -7
28 23 Ingemar Ormarker KUN
Solveig Romlin KUN
6 -10
29 25 Ingrid Larsson KUN
Conny Molin KUN
5 9
30 20 Eva-Britt Wallin ONS
Thomas Wallin ONS
4 -2

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
31 30 Lars-Erik Byström FFP
Bengt Johansson FFP
4 -5
32 5 Christina Eng VAR
Sally Martinsson VAR
4 -6
33 39 Bernt Gullberg TVÅ
Hans Svensson TVÅ
4 -13
34 18 Jerry Eriksson HÄL
Bo Sjöström HÄL
4 -14
35 28 Eva Andersson LID
Tove Poulsen LID
4 -15
36 19 Jan Lindvall VPC
Britt Sjöstedt VPC
4 -19
37 6 Benny Friberg HÄL
Anne Börjesson HÄL
4 -20
38 41 Bengt-Arne Nelson TUL
Marianne Nelson TUL
4 -27
39 38 Anne-Marie Skoog VED
Lars Skoog VED
4 -28
40 17 Reijo Hallikainen VPC
Kenneth Lindvall VPC
2 -10
41 10 Britt-Marie Andersson ZEF
Maj-Britt Nilsson ZEF
2 -17
42 22 Sven-olof Eriksson ZEF
Sonja Johansson ZEF
2 -28
43 2 Lisbeth Olsson VPC
Lena Paulin VPC
2 -34




 

 

20190126

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
1 2 Britt Brorsson VAR
Hans-Åke Svensson VAR
10 33
2 31 Tommy Fogelström LÄN
Britt Färdig Lindahl LÄN
10 26
3 1 Jan Lindvall VPC
Britt Sjöstedt VPC
10 15
4 28 Bo Feiff LÄN
Dennis Månsson LÄN
9 24
5 41 Joachim Schedewie ONS
Jan Polheimer KUN
9 13
6 27 Jan-Erling Karlsson TUL
Bengt-Arne Nelson TUL
9 9
7 22 Lennart Johansson ZEF
Sonny Björnarås ZEF
9 9
8 40 Åke Rydén GBB
Thomas Callderyd TRX
8 40
9 13 Kenneth Johansson VAR
Birgitta Olausson VAR
8 35
10 24 Eva-Britt Wallin ONS
Thomas Wallin ONS
8 21
11 38 Sten Collstedt GRE
Lars-Erik Hansson GRE
8 13
12 14 Lars-Olof Karlsson KUN
Olof Häggström KUN
8 9
13 17 Christina Eng VAR
Sally Martinsson VAR
7 16
14 3 Lisbeth Welin VPC
Ulf Welin VPC
7 5
15 33 Christer Halling KÅL
Kent Johnsson KÅL
7 2

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
16 29 Gunvor Carlsson TUL
Jan-Ove Carlsson TUL
7 1
17 7 Tommy Hylén VPC
Kent Löfving VPC
7 -5
18 19 Ann-Britt Carlsson VAR
Leif Carlsson VAR
6 15
19 15 Lena Hjalmarsson VAR
Walter Mörk VAR
6 6
20 26 Rune Blomberg ÅRE
Bertil Ryberg ÅRE
6 0
21 5 Sonny Andersson VPC
Rolf Lindvall VPC
6 -7
22 25 Hans Svensson KUN
Ingela Olsson KUN
6 -7
23 39 Anita Persson VED
Uno Karlberg ÅSK
6 -8
24 9 Matti Kapiainen VPC
Benny Larsson VPC
6 -9
25 11 Reijo Hallikainen VPC
Kenneth Lindvall VPC
6 -11
26 32 Eva Andersson LID
Tove Poulsen LID
5 -6
27 36 Jerry Eriksson HÄL
Bo Sjöström HÄL
5 -6
28 37 Jan Nilsson FFP
Jan-Anders Westman FFP
5 -7
29 21 Jan-Åke Petersson KUN
Britta Hartman KUN
5 -8
30 30 Ingvar Janson LID
Arne Nord LID
5 -12

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
31 18 Gunnar Rendefors ONS
Margareta Rendefors ONS
4 -1
32 8 Åke Bengtsson ONS
Irene Hertzberg ONS
4 -7
33 23 Gun Lundgren KUN
Leif Johansson KUN
4 -7
34 20 Stig Gunnarsson ÅSK
Bengt Karlsson ÅSK
4 -11
35 4 Svante Neldemo KUN
Lisbeth Neldemo KUN
4 -17
36 6 Sonja Johansson ZEF
Britt-Marie Andersson ZEF
4 -22
37 12 Gun Carlsson ÅRE
Stig Carlsson ÅRE
3 -9
38 34 Gunilla Sjölund FFP
Ola Stenbrink FFP
3 -17
39 35 Ralf Johansson KÅL
Kenth Persson KÅL
3 -20
40 16 Anita Karlsson ZEF
Anna-Stina Björnarås ZEF
3 -25
41 10 Harry Lundström ÅSK
Marie-Loise Lundstöm ÅSK
2 -32
42 42 Anne-Marie Skoog VED
Lars Skoog VED
0 -38



Sommartid spelar vi på boulebanorna söder om handbollshallen på Kungsbacka idrottsområde
Vintertid 16-sept - 30 april, spelar vi i boulehallen intill Kungsbacka Ishall (Sportcentrum, hus nr 9)
 

 

 

 

 

Postadress:
Kungsbacka BK - Boule
Persson Ingemar, Fjärås Näckrosväg 8
43971 Fjärås

Kontakt:
Tel: 0300540846
E-post: This is a mailto link

Se all info