Hoppa till sidans innehåll

Hallcupen 2018


Hallcup 7

 

Resultat    
Plac  Lag  Lagmedlemmar  Poäng  Diff
1 15 Britta Hartman KUN
Jan-Åke Petersson KUN
11 30
2 25 Kenneth Johansson VAR
Birgitta Olausson VAR
10 32
3 23 Ann-Britt Carlsson VAR
Leif Carlsson VAR
10 20
4 33 Margareta Lundqvist VÄX
Bernardo Espejo VÄX
10 14
5 10 Rune Blomberg ÅRE
Bertil Ryberg ÅRE
9 19
6 31 Joachim Schedewie ONS
Jan Polheimer KUN
8 25
7 16 Britt Brorsson VAR
Hans-Åke Svensson VAR
8 22
8 4 Inger Andersson VAR
Christina Eng VAR
8 18
9 5 Kenneth Lindvall VPC
Dan Johansson VPC
8 12
10 13 Sonny Andersson VPC
Rolf Lindvall VPC
8 8
11 35 Gunilla Sjölund FFP
Ola Stenbrink FFP
8 4
12 1 Leif Olin VPC
Lena Olin VPC
8 3
13 17 Ingrid Larsson KUN
Gert Stadenius KUN
7 -6
14 11 Reijo Hallikainen VPC
Tuula Hallikainen VPC
6 14
15 29 Kaija Kosonen SEV
Terho Kosonen SEV
6 13
16 6 Birgitta Andersson ZEF
Britt-Mari Ericsson ZEF
6 11
17 8 Eva Andersson LID
Tove Poulsen LID
6 9
18 34 Walter Mörk VAR
Bernt Gullberg TVÅ
6 7
19 37 Tommy Fogelström LÄN
Britt Färdig Lindahl LÄN
6 4
20 7 Jan Lindvall VPC
Britt Sjöstedt VPC
6 2
21 30 Mona Larsson Percat FFP
Kerstin Eklund TUL
6 -2
22 28 Harry Lundström ÅSK
Marie-Loise Lundstöm ÅSK
6 -3
23 20 Alf Persson LID
Gudrun Persson LID
6 -12
24 12 Sven Erik Ekenberg KÅL
Ralf Johansson KÅL
6 -12
25 22 Gun Carlsson ÅRE
Stig Carlsson ÅRE
6 -18
26 18 Lennart Johansson ZEF
Jürgen Koch ZEF
5 7
27 32 Anita Lysén HÄL
Bo Sjöström HÄL
4 -7
28 14 Stig Andersson ÅRE
Gerd Persson BAS
4 -7
29 27 Christer Halling KÅL
Kent Johnsson KÅL
4 -9
30 19 Jan Johansson KUN
Lars-Olof Karlsson KUN
4 -10
31 24 Sonja Johansson ZEF
Britt-Marie Andersson ZEF
4 -19
32 36 Anne-Marie Skoog VED
Anita Persson VED
4 -22
33 21 Leif Johansson KUN
Gun Lundgren KUN
4 -24
34 26 Ingvar Janson LID
Gun Folkesson LID
2 -16
35 3 Matti Kapiainen VPC
Kent Löfving VPC
2 -20
36 2 Ingela Olsson KUN
Svante Neldemo KUN
2 -25
37 9 Benny Larsson VPC
Ulla Larsson VPC
2 -32

 ----------------------------------------------------------------------------

Hallcup 6 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
1 16 Britt Brorsson VAR
Hans-Åke Svensson VAR
12 40
2 31 Bo Feiff LÄN
Dennis Månsson LÄN
10 24
3 27 Rune Blomberg ÅRE
Bertil Ryberg ÅRE
10 16
4 33 Åke Börjesson HÄL
Bo Haraldsson HÄL
9 18
5 1 Tommy Hylén VPC
Karl-Erik Karlsson VPC
9 17
6 38 Joachim Schedewie ONS
Jan Polheimer KUN
8 33
7 40 Jan Nilsson FFP
Bengt-Arne Nelson TUL
8 27
8 36 Jan-Erling Karlsson TUL
Lars Nilsson TUL
8 21
9 18 Ola Stenbrink FFP
Bengt Horn FFP
8 20
10 22 Kenneth Johansson VAR
Birgitta Olausson VAR
8 18
11 20 Stig Gunnarsson ÅSK
Bengt Karlsson ÅSK
8 8
12 42 Inger Löfgren KÄR
Ove Löfgren KÄR
8 8
13 39 Kent Pettersson DEB
Pia Pettersson DEB
8 5
14 3 Reijo Hallikainen VPC
Kenneth Lindvall VPC
8 -2
15 8 Inger Friberg FFP
Göran Skoglund FFP
8 -4

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
16 28 Gunnar Rendefors ONS
Margareta Rendefors ONS
7 15
17 29 Åke Bengtsson ONS
Irene Hertzberg ONS
7 4
18 25 Leif Johnsson ÅSA
Emil Steinbrenner ÅSA
6 12
19 13 Leif Johansson KUN
Jan-Åke Petersson KUN
6 4
20 44 Kaija Kosonen SEV
Terho Kosonen SEV
6 4
21 41 Bengt Alvhage LÄJ
Berit Alvhage LÄJ
6 -1
22 34 Marianne Collstedt GRE
Sten Collstedt GRE
6 -1
23 30 Tommy Fogelström LÄN
Britt Färdig Lindahl LÄN
6 -2
24 2 Lars-Olof Karlsson KUN
Britt Andrén KUN
6 -7
25 32 Anne Börjesson HÄL
Anita Lysén HÄL
6 -11
26 11 Sonny Andersson VPC
Rolf Lindvall VPC
6 -11
27 5 Jan Lindvall VPC
Britt Sjöstedt VPC
6 -13
28 4 Britt-Marie Andersson ZEF
Maj-Britt Nilsson ZEF
5 0
29 15 Ulla Ottosson KUN
Gert Stadenius KUN
5 -1
30 35 Bengt Gustavsson GRE
Gull-Maj Gustavsson GRE
5 -23

 

Plac Lag Lagmedlemmar Poäng Diff
31 6 Ann-Britt Carlsson VAR
Leif Carlsson VAR
4 5
32 12 Kent Högberg ÅSA
Christer Pettersson ÅSA
4 -2
33 26 Laila Eriksson ÅRE
Leif Nilsson ÅRE
4 -6
34 24 Bengt Johansson FFP
Heimo Käki FFP
4 -8
35 10 Harry Lundström ÅSK
Marie-Loise Lundstöm ÅSK
4 -8
36 37 Eva Andersson LID
Tove Poulsen LID
4 -12
37 43 Gerd Persson BAS
Ingvar Hansson ÅSK
4 -15
38 19 Ingrid Larsson KUN
Peter Waldenström KUN
4 -22
39 9 Ulla Larsson VPC
Viviann Lindgren VPC
3 -11
40 17 Åke Ottosson KUN
Svante Neldemo KUN
3 -23
41 7 Benny Larsson VPC
Lisbeth Olsson VPC
3 -24
42 23 Birgitta Andersson ZEF
Britt-Mari Ericsson ZEF
2 -15
43 14 Sven-olof Eriksson ZEF
Sonja Johansson ZEF
2 -35
44 21 Anita Karlsson ZEF
Ing-Britt Sternhufvud ZEF
0 -42


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

  


 Hallcup 4

 

 

 

  

    

 

 

 

 

                                                                                                                            

Hallcupen 20180217.

Dessa data kommer från SBFONLINE

2018-02-17 Hallcupen 2 (KUN)
V60 Dubbel Monrad (L)    Antal lag 44
Tävlingsledare: Peter meuller Huvuddomare: Berit Larsson

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Hans-Åke Svensson 27787 VAR
1 Britt Brorsson 24956 VAR
2 Joachim Schedewie 27571 ONS
2 Eddie Segerström 31649 ONS
3 Kenneth Johansson 13821 VAR
3 Lennart Johansson 17831 VAR
4 Christer Gunnarsson 31755 VAR
4 Sally Martinsson 23901 VAR
5 Rolf Hermansson 24935 HÄL
5 Benny Friberg 33509 HÄL
5 Lennart Johansson 28980 ZEF
5 Jürgen Koch 31796 ZEF

 

 

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 
Sommartid spelar vi på boulebanorna söder om handbollshallen på Kungsbacka idrottsområde
Vintertid 16-sept - 30 april, spelar vi i boulehallen intill Kungsbacka Ishall (Sportcentrum, hus nr 9)
 

 

 

 

 

Postadress:
Kungsbacka BK - Boule
Persson Ingemar, Fjärås Näckrosväg 8
43971 Fjärås

Kontakt:
Tel: 0300-540846
E-post: This is a mailto link

Se all info